PROČ UDĚLAT TERMOVIZI VAŠEHO DOMU ?

18. 10. 2018

PROČ UDĚLAT TERMOVIZI VAŠEHO DOMU ?

Měření termovizní kamerou je v dnešní době velice žádaná záležitost pro své rozsáhlé využití. Teplo je všude kolem nás a je buď pro nás žádoucí (teplo domova) nebo nežádoucí (přehřívání elektrických rozvaděčů, pojistek, fotovoltaických panelů apod.). Ve většině situacích se ale sekáváme s nežádoucími jevy, jako jsou např. úniky tepla, vlhkostní problematika, netěsnost obvodového pláště a kontrola systémů technického zařízení budov (klimatizace, vytápění, elektroinstalace apod.).

Pomocí termovizní kamery jsme schopni přesně určit chyby v konstrukcích, které jsou nejčastěji tvořeny tepelnými mosty, kde dochází k větším tepelným tokům než v jeho okolí a projevuje se chladnějším povrchem na straně interiéru. Tepelný most se kromě úniku tepla z budovy může projevovat např. kondenzací (mokrými fleky), která je výborným podkladem pro tvorbu a následné bujení nežádoucích plísní, které můžou ohrožovat riziko zdraví a zhoršují mikroklima vnitřního prostředí.

Naše společnost disponuje nejmodernější technikou pro termovizní měření s citlivostí neuvěřitelných 0,045°C. Provozní teplota se pohybuje až do -15°C, což zaručuje i bezproblémový provoz v těch nejchladnějších měsících v roce. Ideální podmínky pro měření jsou, když je rozdílová teplota mezi interiérem a exteriérem 20°C z toho vyplývá, že termovizní měření se dají provádět jen v některých měsících v roce, které tyto podmínky splňují. Samozřejmostí je i vestavěný digitální fotoaparát, který umožňuje pořízení fotografie vždy s termogramem (tj. „termovizním snímkem“). Tato funkce je dnes již nebytná, neboť umožňuje rozpoznat a přesně identifikovat místo měření i měřený objekt.

                                                                             Ing. Josef Volf

                                                                                                                                                                               technický specialista

Chci nacenění zdarma

K izolaci Vaší stavby přistupujeme profesionálě a zodpovědně od samého začátku. Proto odhad ceny nestřílíme jen tak od boku. Naši odborníci s Vámi projdou: posouzení stávajícího nebo navrhovaného stavu, tepelně technické posouzení, upřesnění požadavků na požárně bezpečnostní řešení, využití termovize, využití dotace. Nemusíte se o nic starat – pouze zavolejte, napište nebo jen zanechte kontakt a zbytek již nechte na nás. Nacenění není v ničem závazné a je kompletně zdarma. Děkujeme za Váš zájem!
nebo