Časté dotazy

Jak dlouho působíte na trhu a jakou poskytujete záruku?

Chytrá izolace® je na trhu již 11 let a za tu dobu jsme zateplili přes 9 tisíc objektů. Naše realizace pravidelně kontrolujeme a poskytujeme záruku 5 let. Náš prémiový produkt, pěna ICYNENE, je na světovém trhu již 30 let, a jsme rádi, že vám tento produkt můžeme nabídnout v našem portfoliu.

Co je ICYNENE za technologii?

Chytrá izolace® ICYNENE je systém zateplení, který používá dvousložkovou stříkanou izolační pěnu ICYNENE. Je to moderní technologie zateplování domů a průmyslových objektů.

Jaká je předpokládaná životnost izolace?

Po celou dobu životnosti stavby. Jedná se o definitivní řešení zateplení bez následných dodatečných nákladů – již nikdy nemusíte zateplovat.

Jak dlouho trvá zateplení Chytrou izolací?

Dokonalé zateplení domu je možné realizovat už za jeden den v závislosti na velikosti zakázky.

Proč mají pracovníci na sobě ochranné obleky a masky?

Ochranné obleky mají aplikátoři z důvodu ochrany své pokožky a pracovního oblečení. Pěna přilne totiž ke každému povrchu a lze ji odstranit pouze mechanicky. Maskou aplikátoři chrání své dýchací cesty vůči vdechnutí materiálu, kde při aplikací vzniká 100 x násobná expanzce. Pěna rozhodně není toxická – má veškeré certifikace včetně hygienického atestu. Americká asociace sdružující alergiky doporučuje použití ICYNENE v jejích domícnostech.

Je možná realizace v zimě?

Zateplení je možné provádět v průběhu celého roku až do teploty -38°C.

Kolik ročně mohu ušetřit / jaká je návratnost investice?

Záleží, s čím srovnáváte. Ale pokud porovnáme zateplení střechy nebo stropu klasického domu zatepleného klasickou izolací a Chytrou izolací – náklady na vytápění budou nižší až o 70 %. A to ještě nehovoříme o případném chlazení domu v letním období. Doba návratnosti investice do zateplení Chytrou izolací tedy je jeden až tři roky.

Je možné si u vás výrobek koupit a zateplit si stavbu svépomocí?

Náš prémiový produkt, stříkanou pěnovou izolaci ICYNENE, není možné aplikovat svépomocí. K aplikaci je potřeba náročná technologie, která dokáže míchat jednotlivé složky ve správném poměru, zahřívat na předepsanou teplotu a vytvářet tlak pro přesun izolačního materiálu až na požadované místo určení. Ke správnému nastavení všech těchto aspektů je potřba také hlavně zkušenost. Naše firma poskytuje kompletní službu zateplení. Naši zkušení zaměstnanci pomocí technologie aplikují pěnu i do těch nejsložitějších prostor.

Potřebuji nějaké řemeslníky pro rekonstrukci mé střechy, můžete mi nějaké doporučit?

API Atelier

Architektonické studie, kompletní inženýring

www.api-atelier.cz

Barnom s.r.o.

Miroslav Novotný
Rekonstrukce a pronájem nemovitostí

www.barnom.cz

BP Stavinvest s.r.o.

David Polák
Stavby a rekonstrukce na klíč

www.bpstavinvest.cz

Design Lovely ONE

Drahomíra Kafková
Stavby a rekonstrukce na klíč

www.delodesign.cz

H.A.Technik, s.r.o.

Výroba dveří, oken, garážových vrat, žaluzie, rolety

www.ha-technik.cz

Ing. Petr Kralíček

Zpracování projektové dokumentace, inženýrská činnost, poradenství ve stavebnictví

www.kart-blansko.cz

Instalace Pospíšil

Realizace krbů, dodávka a montáž topných těles, podlahového vytápění, tepelných čerpadel

www.instalace-pospisil.cz

Jamich s.r.o.

Jaromír Novák
Stavebnictví

www.jamich.cz

Krby-Blansko

Luboš Šebela
Projektování a stavba krbů, krbové obestavby a vložky

www.krby-blansko.cz

Lackfolie

Návrh, výroba a montáž napínaných podhledů a stěn

www.lackfolie.cz

LightGate a.s.

Výroba optických bezpečnostních prvků a holografických výrobků

www.hologram.cz

Radek Kopuletý

Zednictví, tesařství, pokrývačství, klempířství

www.strechy-stavby-vyskov.cz

RD DONAK, s.r.o.

Výstavba a montáž dřevostaveb

www.rddonak.cz

RE/MAX Atraktiv Vyškov

Realitní kancelář

reality.remax-czech.cz

Roofs group cz

Realizace střech, půdních vestaveb a dřevostaveb

www.rcg.cz

Roubenice Kunčice

Jiří Matoušek
Výstavba roubených domů a dřevostaveb

www.roubenicekuncice.cz

Sonetbuilding.cz

Projektování a realizace staveb, tvorba energetických štítků

Sonetbuilding.cz

Střechy - Žák

Kompletní dodávky a montáže střech

www.zak-strechy.cz

V létě máme problémy s přehříváním našeho podkroví, je tam horko a v noci se nedá spát, vyřeší izolace Icynene i tento problém?

Stříkaná pěnová izolace ICYNENE po nástřiku na izolovanou plochu stonásobně expanduje, dokonale přilne a vytvoří kompaktní vrstvu beze spojů, netěsností a chrání tak budovu před průnikem tepla z rozehřáté střechy. Vytvoří příjemné teplotně stabilní prostření. Parné letní noci tak můžete přečkat bez klimatizace.

Je materiál hořlavý?

Všechny naše pěny jsou v třídě hořlavosti E, stejně jako polystyrénové desky či dřevo. Naše pěny však vynikají vysokou samozhášivostí. Jakmile zdroj ohně pohasne, pěna okamžitě přestane hořet. Navíc díky své neprůvzdušnosti nepustí k ohni dostatek vzduchu, který požár potřebuje pro své hoření. Díky tomu máme případy, kdy pěna dokázala ochránit před požárem konstrukci střechy.

Požár pěny v Belgickém muzeu

Je tato izolace prodyšná, nevznikají plísně?

Chytrá izolace® snadno propouští vodní páry. To znamená, že pěnou ICYNENE zateplené konstrukce a celý dům dýchají. Navíc se v ní díky její buněčné struktuře nedrží vlhkost a nevznikají žádné plísně. Pokud máte v domě vlhko – mohou vznikat plísně a zdravotní problémy. Musíte tedy buď více větrat (čímž vám v zimně uniká i teplo) a nebo mít difúzně otevřenou konstrukci s Chytrou izolací, která to udělá sama. ICYNENE zvyšuje difúznost a zlepšuje dýchání konstrukce domu.

Zvláště pro starší domy je vhodné použití Chytré izolace – neuzavřete jí stávající konstrukce a umožníte jim, aby nadále dýchaly. Tím zabráníte kondenzaci vzdušné vlhkosti ve střeše i ve stěnách. Proto ani při zateplení starších domů nekondenzuje vlhkost a nevznikají žádné plísně.

Mám sesedlou starou izolaci, kterou je potřeba vyměnit. Co s tím?

V dnešní době se stále používají materiály, které navlhnou a sesedají o desítky centimetrů. Se špatně provedenou izolací se setkáváme velmi často. I toto jsme schopni napravit. Starou původní izolaci odstraníme a aplikujeme stříkanou pěnovou izolaci, aniž by majitelé museli po dobu aplikace „shánět“ jiné ubytování v průběhu realizace. Již nikdy více nebudete muset řešit rekonstrukci zateplení.

Chci nacenění zdarma

K izolaci Vaší stavby přistupujeme profesionálě a zodpovědně od samého začátku. Proto odhad ceny nestřílíme jen tak od boku. Naši odborníci s Vámi projdou: posouzení stávajícího nebo navrhovaného stavu, tepelně technické posouzení, upřesnění požadavků na požárně bezpečnostní řešení, využití termovize, využití dotace. Nemusíte se o nic starat – pouze zavolejte, napište nebo jen zanechte kontakt a zbytek již nechte na nás. Nacenění není v ničem závazné a je kompletně zdarma. Děkujeme za Váš zájem!
nebo